Tvorba webových prezentací a eshopů 

200 SEO hodnotících faktorů podle vyhledávače Google

Pravděpodobně už víte, že Google používá ve svých algoritmech asi 200 SEO faktorů hodnocení ...
200 hodnotících SEO faktorů
  • Himbajs, které to teda jsou?
  • Dnes se je dozvíte v následujícím seznamu,
  • některé jsou osvědčené,
  • některé jsou kontroverzní,
  • ostatní jsou SEO spekulace nerdů,
  • ale jsou tu vesměs všechny.
faktory domény

1) Stáří domény

V tomto videu, Matt Cutts uvádí že odlišné stáří dvou domén v řádu měsíců nehraje velikou roli:

“The difference between a domain that’s six months old versus one year old is really not that big at all.”

2) Klíčové slovo v názvu domény

Neuvádí se to, co se stalo zvykem, ale vaše klíčové slovo v doméně stále funguje jako signál relevantnosti. Koneckonců, jsou stále tučně klíčová slova, která se objevují v názvu domény.

3) Klíčové slovo jako první slovo v doméně

Doména, která začíná jejím cílovým klíčovým slovem, má výhodu nad stránkami, které buď nemají klíčové slovo ve své doméně, nebo mají klíčové slovo uprostřed nebo na konci své domény.

4) Délka registrace domény

Tento článek s odkazem na Google patent uvádí že, domény předplacené na několik let dopředu vytvářejí dojem větší důvěry, než domény na 1 rok:

“Valuable (legitimate) domains are often paid for several years in advance, while doorway (illegitimate) domains rarely are used for more than a year. Therefore, the date when a domain expires in the future can be used as a factor in predicting the legitimacy of a domain.”

5) Klíčové slovo v názvu poddomény:

Panel společnosti Moz 2011 uvedl, že klíčové slovo zobrazené v subdoméně může posílit hodnocení.

6) Historie domény

Stránky s volatilním vlastnictvím (kontrola přes whois) mohou Googlu říct, ať „resetuje“ historii webu, čímž zruší odkazy odkazující na doménu.

7) Přesná shoda domény (EMD)

EMD vám může přinést výhodu, pokud máte kvalitní web. Pokud se však dotaz(EMD) shoduje s webem nízké kvality, je zranitelný vůči aktualizaci EMD.

8) Veřejné vs. soukromé WhoIs

Soukromé WhoIs informace mohou být znakem toho  “něco se skrývá”. Matt Cutts citován z publikacePubcon 2006, že mít zapnutou ochranu soukromí není automaticky špatně, jen to je neobvyklé: 

“…When I checked the whois on them, they all had “whois privacy protection service” on them. That’s relatively unusual.  …Having whois privacy turned on isn’t automatically bad, but once you get several of these factors all together, you’re often talking about a very different type of webmaster than the fellow who just has a single site or so.”

9) Penalizovaný WhoIs majitel

Pokud společnost Google identifikuje určitou osobu jako spamera, dává smysl, že bude kontrolovat další stránky, které vlastní tato osoba.

10) Rozšířenost TLD země

Mít doménové jméno nejvyššího řádu dané země (.cz, .de, .fr) pomáhá hodnocení stránek pro danou zemi … ale omezuje zviditelnění webu po celém světě.

faktory úrovně stránek

11) Klíčové slovo v názvu nadpisu (Title tag)

Klíčové slova v nadpisu jsou druhým nejdůležitějším obsahem webové stránky (kromě obsahu stránky), což vytváří silný SEO signál na stránce.

12) Název nadpisu (Title tag) začne klíčovým slovem

Podle údajů Moz jsou názvy nadpisů, které začínají klíčovými slovy, mají lepší výkon než značky s klíčovými slovy ke konci značky.

13) Klíčové slovo v popiscích (Description tag)

Další relevantní signál. Není to teď zvlášť důležité, ale přesto to dělá rozdíl.

14) Klíčové slovo v tagu H1

Značky H1 jsou „druhý název stránky“, který posílá společnosti Google další významový signál , podle výsledků této korelační studie.

15) Klíčové slovo nejčastěji používanou frází v dokumentu

Mít klíčové slovo zobrazováno více než jakékoliv jiné pravděpodobně působí jako signál relevantnosti.

16) Délka obsahu

Obsah s více slovy může zasahovat šírší oblastí a pravděpodobně je více preferován kratší a obecnější článek.

17) Hustota klíčových slov

Ačkoli to není tak důležité jako kdysi, hustota klíčových slov je stále něco, co Google používá k určení tématu webové stránky. Přemíra těchto slov je zase k neprospěchu.

18) Latentní sémantické indexační klíčová slova v obsahu (LSI)

Klíčová slova LSI pomáhají vyhledávačům získat význam ze slov s více než jedním významem (Apple počítačová společnost vs. ovoce). Přítomnost / nepřítomnost LSI pravděpodobně působí také jako signál kvality obsahu.

19) Klíčová slova LSI ve značkách Title a Descriptions

Stejně jako u obsahu webových stránek, klíčová slova LSI v metaznačkách stránky pravděpodobně pomohou Google rozlišovat mezi synonymy. Může také působit jako signál relevantnosti.

20) Rychlost načítání stránky pomocí HTML

Jak Google, tak Bing používají jako hodnotící faktor rychlost načtení stránky. Roboti vyhledávačů, které procházejí stránky mohou odhadnout rychlost vašeho webu poměrně přesně na základě kódu a velikosti souboru.

21) Duplicitní obsah

Identický obsah na stejném webu (i mírně upravený) může negativně ovlivnit viditelnost ve vyhledávači.

22) Rel=Canonical

Při správném použití může použití této značky zabránit Googlu v tom, aby zvážila duplicitní obsah stránek.

23) Rychlost načítání stránky přes Chrome

Společnost Google může také používat uživatelská data prohlížeče Chrome, aby získala lepší informace o času načtení stránky, protože to bere v úvahu rychlost serveru, využití CDN a další signály o rychlosti webu, které se netýkají HTML.

24) Optimalizace obrázků

Obrázky na stránce posílají důležitý relevantní signál vyhledávačům, prostřednictvím jejich názvu souboru skrze atributy: název souboru, alt, title, description and caption.

25) Aktuálnost aktualizace obsahu

Aktualizace Google Caffeine upřednostňuje nedávno aktualizovaný obsah, zejména pro časově zaměřená vyhledávání. Zvýraznění významu tohoto faktoru ukazujete společnosti Google datum poslední aktualizace stránky určitých stránek.

26) Velikost aktualizace obsahu

Význam úprav a změn je také faktorem čerstvosti. Přidání nebo odebrání celých částí je důležitější aktualizace než přehození pořadí několika slov.

27) Aktualizace stránek

Jak často byla stránka v průběhu času aktualizována? Denně, týdně, každých 5 let? Svou roli hraje také frekvence aktualizací stránek.

28) Prominentní klíčové slovo

Vložení klíčového slova mezi prvních 100 slov v obsahu stránky se jeví jako významný signál relevance.

29) Klíčová slova v tagu H2, H3

Pokud se vaše klíčové slovo objeví jako podtitul ve formátu H2 nebo H3, může to být další slabý signál relevantnosti. Moz panel souhlasí:

30) Klíčové slovo

Přesná shoda klíčového slova vyhledávače v obsahu stránky bude obecně lepší než stejná klíčová fráze v jiném pořadí. Například: zvážit hledání: „techniky holení koček“. Stránka optimalizovaná pro frázi „techniky holení koček“ bude lepší než stránka optimalizovaná pro „techniky pro holení kočky“. To je dobrý příklad toho, proč je výzkum klíčových slov skutečně důležitý.

31) Kvalita externího odkazu

Mnoho SEO profesionálů si myslí, že odkazy vedoucí na kompetentní stránky pomáhají posílat důvěryhodný signál společnosti Google.

32) Téma odchozího odkazu

Podle Moz mohou vyhledávací stroje používat obsah stránek, na které odkazujete, jako signál relevantnosti. Například pokud máte stránku o automobilech, které odkazují na stránky související s filmem, může to Googlu říct, že vaše stránka je o filmu Automobily, nikoliv o automobilech.

33) Gramatika a pravopis

Správná gramatika a pravopis jsou signálem kvality, ačkoli Cutts dal v roce 2011 smíšené zprávy o tom, zda je to důležité nebo ne.

34) Syndikovaný obsah

Je obsah na stránce originální? Pokud je obsah zkopírovaný z již zaindexované stránky nebude se hodit stejně jako originál, ani neskončí v doplňkovém indexu.

35) Užitečný doplňkový obsah

Podle aktuálního veřejného dokumentu o pokynech společnosti Google je užitečný doplňkový obsah ukazatelem kvality stránky (a tedy hodnocení Google). Příklady zahrnují převodníky měn, kalkulačky úrokových úvěrů a interaktivní recepty.

36) Počet odchozích odkazů

Příliš mnoho sledovaných „OBL“ může snížit PageRank, což může poškodit umístění ve vyhledávači této stránce.

37) Multimedia

Obrázky, videa a další multimediální prvky mohou sloužit jako signál kvality obsahu.

38) Počet interních odkazů směřujících na stránku

Počet interních odkazů na jednu stránku označuje její důležitost vzhledem k ostatním stránkám na webu.

39) Kvalita interních odkazů směřujících na stránku

Vnitřní odkazy z důležitých stránek v doméně mají silnější efekt než stránky bez nebo s nízkou PR.

40) Nefunkční odkazy

Příliš mnoho nefunkčních odkazů na stránce může být znamením zanedbané nebo opuštěné stránky. Dokument o pokynech společnosti Google posuzuje podle nefunkčních odkazů kvalitu domovské stránky.

41) Úroveň čitelnosti

Není pochyb o tom, že Google odhaduje úroveň čtivosti webových stránek. ….. Ale to, co dělají s těmito informacemi, je na další debatu. Někteří říkají, že základní úroveň čtení vám pomůže k lepšímu hodnocení, protože bude oslovovat masy. Ale jiní spojují základní úroveň čtení s obsahovými mlýny jako články internetových magazínů.

42) Partnerské odkazy

Partnerské odkazy sami o sobě pravděpodobně nebudou mít vliv na vaše hodnocení. Pokud jich máte příliš mnoho, algoritmus společnosti Google může tomuto věnovat větší pozornost a vyhodnotit vás záporně jako fiktivní stránku pro sdílení odkazů.

43) HTML chyby/W3C validace

Spousta HTML chyb nebo nesprávné kódování může být znamením nekvalitní stránky. Hodně odborníků na SEO si myslí, že WC3 validace je spíše slabší signál  kvality.

44) Autorita domény hostitele stránky

Pokud jsou všechny věci stejné, stránka na autoritativnější doméně bude mít vyšší hodnocení než stránka na doméně s nižší autoritou.

45) Stránky PageRank

Není dokonale korelováno. Ale obecně vyšší PR stránky má tendenci zařadit stránky lépe než stránky s nižším PR.

46) Síla URL

Search Engine Journal uvádí, že příliš dlouhé adresy URL mohou poškodit viditelnost ve vyhledávání.

47) URL cesta

Na adrese blíže k domovské stránce může dojít k mírnému zvýšení autority.

48) Redaktoři

Přestože to společnost Google nikdy nepotvrdila, podala patent na systém, který lidským redaktorům ovlivňovat SERP.

49) Kategorie stránek

Kategorie, které se na stránce zobrazují, jsou relevantním signálem. Stránka, která je součástí blízce příbuzné kategorie, by měla získat relevanci ve srovnání se stránkou, která je podřízena v nesouvisející nebo méně příbuzné kategorii.

50) WordPress tagy

Značky jsou relevantním signálem specifický pro WordPress. Podle Yoast.com:

“Jediným způsobem, jak zlepšit vaše SEO, je zaměřit jednu část obsahu na druhou a konkretizovat skupiny příspěvků k sobě navzájem”

51) Klíčová slova v URL

Další důležitý signál relevantnosti.

52) URL řetězec

Kategorie v řetězci adresy URL jsou brány v potaz společností Google a mohou poskytnout tematický signál o čem stránka je.

53) Reference a zdroje

Citovat odkazy a zdroje, jako výzkumné práce, může být znamením kvality. Google dokument s pokyny pro kvalitu uvádí, že recenzenti by měli sledovat zdroje, když se dívají na určité stránky: „This is a topic where expertise and/or authoritative sources are important…“. Google však popřel, že toto používají jako signál pro hodnocení externí odkazy.

54) Odrážky a číslované seznamy

Odrážky a očíslované seznamy pomáhají rozdělit obsah vašim čtenářům, což je uživatelsky přívětivější. Google pravděpodobně souhlasí a může upřednostňovat obsah s odrážkami a čísly.

55) Priorita stránky v souboru Sitemap

Priorita, kterou stránka poskytuje prostřednictvím souboru sitemap.xml, může ovlivnit hodnocení.

56) Příliš mnoho odchozích odkazů

Přímo z výše uvedeného dokomentu o kvalitě:

“Some pages have way, way too many links, obscuring the page and distracting from the Main Content”

57) Množství dalších klíčových slov PageRank na stránce

Pokud stránka cílí na několik klíčových slov, může to Google poskytnout interní znamení kvality.

58) Stáří stránky

Přestože Google preferuje čerstvý obsah, starší stránka, která je pravidelně aktualizována, může překonat novější stránku.

59) Uživatelsky přívětivé rozvržení

Citace z Google dokumentu o kvalitě toto potvrzuje: “The page layout on highest quality pages makes the Main Content immediately visible”

60) Zaparkované domény

Aktualizace Google v prosinci roku 2011 snížila viditelnost vyhledávacích parametrů zaparkovaných domén.

61) Užitečný obsah

Jak uvedl čtenář společnosti Backlinko Jared Carrizales, Google může rozlišovat mezi „kvalitním“ a „užitečným“ obsahem.

faktory úrovně webu

62) Obsah poskytuje hodnotné a jedinečné poznatky

Společnost Google uvedla, že se snaží nalézt stránky, které nepřinášejí nic nového nebo užitečného, zvláště stránky obsahující jen další odkazy na partnerské.

63) Stránky "Kontaktujte nás"

Výše uvedený dokument kvality Google uvádí, že upřednostňuje weby s „odpovídajícím množstvím kontaktních informací“. Předpokládaný bonus, pokud vaše kontaktní informace odpovídají vašim informacím ze stránky Whois.

64) Doména Trust/TrustRank

Důvěra stránek – měřená podle toho, kolik odkazů z vašeho webu je od vysoce důvěryhodných stránek – je velice důležitým faktorem. Více informací o TrustRank naleznete zde.

65) Architektura stránek

Dobře sestavená architektura webu pomáhá společnosti Google organizovat váš obsah tematicky.

66) Aktualizace stránek

Jak často se stránky aktualizují – a to zejména při přidání nového obsahu na stránky – je globální faktor čerstvosti.

67) Počet stránek

Počet stránek stránek je slabým znakem autority. Přinejmenším se velká stránka dokáže odlišit do stránek, které jsou jen pro generování odkazů na přidružené stránky.

68) Přítomnost souboru Sitemap

Mapa stránek pomáhá vyhledávačům indexovat vaše stránky snadněji a důkladněji a zlepšuje tak viditelnost.

69) Uptime stránky

Spousta downtime z důvodu údržby webu nebo serverových problémů může poškodit vaše hodnocení (a může dokonce vést k deindexování, pokud není opraveno).

70) Umístění serveru

Umístění serveru může ovlivnit to, jak se bude stránka řadit ve výsledcích podle geografických oblastí. Zvláště důležité pro geografické vyhledávání.

71) SSL certifikát

Společnost Google potvrdila, že indexuje SSL certifikáty a že používají protokol HTTPS jako signál pro hodnocení.

72) Smluvní podmínky a stránky ochrany osobních údajů

Tyto dvě stránky pomáhají Googlu říci, že web je důvěryhodným členem internetu.

74) Navigace v drobečkovém menu

Jedná se o styl uživatelsky přívětivé architektury stránek, který pomáhá uživatelům (a vyhledávačům) vědět, kde na které části webu se nachází. Obojí SearchEngineJournal.com a Ethical SEO Consulting tvrdí, že toto uspořádání může být rozhodujícím faktorem.

75) Optimalizace pro mobilní zařízení

Oficiálním postojem společnosti Google v oblasti mobilních telefonů je vytvářet responzivní stránky. Je pravděpodobné, že responzivní weby získají výhodu při vyhledávání z mobilního zařízení. Ve skutečnosti se nyní přidávají tagy „Mobile friendly“ na stránky, které se dobře zobrazují v mobilních zařízeních. Google také začal sankcionovat stránky v mobilním vyhledávání, které nejsou přívětivé pro mobily.

76) YouTube

Nelze pochybovat o tom, že v systémech SERP jsou videím YouTube poskytována větší preference (pravděpodobně proto, že to společnost Google vlastní). Ve skutečnosti společnost Search Engine Land zjistila, že návštěvnost YouTube.com výrazně vzrostla po Google Panda.

77) Použitelnost webu

Stránka, která je obtížně použitelná nebo má problém s navigací, může poškodit hodnocení tím, že zkracují čas pobytu na webu, zobrazené stránky a míra odchodů. Toto by mohl být nezávislý algoritmický faktor získaný z velkého množství uživatelských dat.

78) Používání nástrojů Google Analytics a Nástrojů pro webmastery Google

Někteří si myslí, že pokud máte tyto dva programy nainstalované na vašem webu, může to zlepšit indexování stránky. Mohou také přímo ovlivnit hodnocení tím, že Googlu poskytnou více dat, s nimiž bude pracovat (tj. Přesnější míra odchodů, ať už získáte návštěvnost odkazů z vašich zpětných odkazů atd.).

79) Uživatelské recenze / reputace stránek

Stránky na hodnotících stránkách jako Yelp.com a RipOffReport.com pravděpodobně hrají důležitou roli v algoritmu. Google dokonce vzácně vyvěsil přehled o jejich přístupech k uživatelským recenzím poté, co byly „odchyceny“ stránky, které okrádají zákazníky ve snaze získat zpětné odkazy.

faktory zpětného odkazu

80) Odkazovaní na starší stránky

Zpětné odkazy ze starších domén mohou být silnější než z novějších domény.

81) Počet odkazujících domén

Počet odkazujících domén je jedním z nejdůležitějších faktorů hodnocení v algoritmu Google, jak můžete vidět z tohoto grafu z Moz (dolní osa je pozice SERP):

82) Počty odkazů z oddělených C-Class IP adres

Odkazy z oddělených adres IP třídy-C naznačují širší škálu stránek, které se na vás odkazují.

83) Počet odkazujících stránek

Celkový počet odkazujících stránek – i když jsou některé na stejné doméně – jsou stále faktorem hodnocení.

84) Alt tag (pro obrázkové odkazy)

Alt text je obrázková verze podporujících textů.

85) Odkazy z domén .edu nebo .gov

Matt Cutts uvedl, že TLD nebude zařazovat do významu na příslušném webu. Toto však nezastaví SEO odborníky, aby si mysleli, že existuje zvláštní místo v algoritmech pro .gov a .edu TLD.

86) Autorita odkazující stránky

Auorita (PageRank) odkazující stránky je mimořádně důležitým faktorem.

87) Autorita odkazující domény

Autorita referenční domény může hrát nezávislou roli v důležitosti vazby (tj. Odkaz na stránku PR2 z webu s domovskou stránkou PR3 může být nižší než odkaz PR2 stránky z PR8 Yale.edu).

88) Odkazy od konkurence

Odkazy z jiných stránek, které se nacházejí ve stejném SERP, mohou mít pro určité klíčové slovo větší váhu.

89) Sdílení na různých místech, sociálních sítích odkazující stránku

Množství sdílení odkazu na stránku na různých stránkách lidmi může ovlivnit hodnotu odkazu.

90) Odkazy ze "špatných čtvrtí"

Odkazy ze „špatných čtvrtí“ mohou poškodit hodnocení vašeho webu.

91) Příspěvky hostů

Přestože příspěvky hostů můžou být součástí kampaně s bílým kloboukem SEO, odkazy pocházející z příspěvků hosta – zejména v oblasti bio autorů – nemusí být stejně cenné jako kontextové odkazy na stejné stránce.

92) Odkazy na domovskou stránku, na které se stránka nachází

Odkazy na domovskou stránku odkazující stránky mohou hrát zvláštní důležitost při hodnocení webových stránek a tedy odkazů

93) Nofollow odkazy

Jedno z nejkontroverznějších témat v SEO. Oficiální slovo Google v této věci je:

“In general, we don’t follow them.”

To naznačuje, že … alespoň v některých případech. Použití určitého % nofollow odkazu může také znamenat přirozený nebo nepřirozený profil propojení.

94) Rozmanitost typů odkazů

Máte-li nepřirozeně velké procento vašich odkazů pocházejících z jednoho zdroje (např. Profily fóra, komentáře blogu), může to být znakem webového spamu. Naproti tomu odkazy z různých zdrojů jsou znakem přirozeného profilu odkazů.

95) "Sponzorované odkazy" nebo jiné slova kolem odkazu

Slova jako „sponzoři“, „odkazový partneři“ a „sponzorované odkazy“ mohou snížit hodnotu odkazu.

96) Kontextové odkazy

Odkazy vložené do obsahu stránky jsou považovány za silnější než odkazy na prázdné stránce nebo nalezené jinde na stránce. Dobrým příkladem kontextuálních odkazů jsou zpětné odkazy z rejstříků.

97) Nadměrné použití přesměrování 301 na stránce

Odkazy pocházející z 301 přesměrování zředí některé (nebo dokonce všechny) PR podle nápovědy Webmaster Video.

98) Backlink kotevní text

Jak je uvedeno v tomto popisu původního algoritmu společnosti Google:

“First, anchors often provide more accurate descriptions of web pages than the pages themselves.”

Je zřejmé, že kotevní text je méně důležitý než předtím (a pravděpodobně signál webového spamu). Ale stále vysílá silný signál o významu v malých dávkách.

99) Text interní vazby

Kotevní text vnitřní vazby je dalším signálem relevantnosti, ačkoli pravděpodobně jiné váhy než backlinkový kotvový text.

100) Odkaz na název odkazu

Nadpis odkazu (text, který se zobrazí, když umístíte ukazatel myši na odkaz) se také používá jako slabé signály relevantnosti.

101) TLD odkazující domény

Získání odkazů z domény nejvyšší úrovně specifické pro danou zemi (.de, .cn, .co.uk) vám může v této zemi také pomoci.

102) Umístění odkazu v obsahu

Odkazy na začátku obsahu mají o něco větší váhu než odkazy umístěné na konci obsahu.

103) Umístění odkazu na stránce

Kde je odkaz na stránce důležitý? Obecně platí, že odkazy vložené do obsahu stránky jsou výkonnější než odkazy v oblasti zápatí nebo postranního panelu.

104) Domény spojující relevancí

Odkaz z webu v podobném ranku je výrazně silnější než odkaz ze zcela nesouvisející stránky. To je důvod, proč se každá účinná SEO strategie dnes zaměřuje na získávání relevantních odkazů.

105) Relevance úrovně stránky

Algoritmus Hilltop uvádí, že odkaz ze stránky, která je úzce svázána s obsahem stránky, je silnější než odkaz z nesouvisející stránky.

106) Sentiment v okolí odkazu

Společnost Google pravděpodobně zjistila, že odkaz na vaše stránky je doporučením nebo součástí negativní recenze. Spojení s pozitivními názory kolem nich pravděpodobně nesou větší váhu.

107 Klíčové slovo v Title

Google projevuje extra zalíbení k odkazům na stránkách, které obsahují klíčové slovo vaší stránky v názvu:

“Experts linking to experts”

V češtině  „Experti odkazující na experty“ není bohužel úplně přesná definice, ale hodně se tomu blíží 🙂

108) Pozitivní rychlost propojení: 

Stránka s kladnou rychlostí propojujícího odkazu obvykle získává podporu SERPu.

109) Záporná rychlost propojení

Záporná rychlost odkazu může významně snížit hodnocení, neboť je signálem klesající popularity.

110) Odkazy z rozcestníků

Algoritmus Hilltop také naznačuje, že získávání odkazů ze stránek, které jsou považovány za top zdroje (rozcestníky) na určité téma, jsou předmětem zvláštní úpravy.

111) Odkazování z autoritativních stránek

Odkaz z webu, který se považuje za místo autority, pravděpodobně přináší více šťávy než odkaz z malé stránky malým vymezením.

112) Souvisí jako Wikipedia zdroj

Ačkoli jsou odkazy nofollow, mnozí si myslí, že získání odkazu z Wikipedia vám dává trochu větší důvěru a autoritu v očích vyhledávačů.

113) Společné události

Slova, která se zpravidla objevují kolem vašich zpětných odkazů, pomáhají Googlu informovat, o čem je tato stránka.

114) Stáří zpětného odkazu

Podle patentu Google mají starší zpětné odkazy vyšší výkon než nově vytvořené zpětné odkazy.

115) Odkazy z reálných stránek versus spamující blogy

Vzhledem k šíření blogových sítí Google pravděpodobně dává větší váhu na odkazy pocházející z „reálných webů“ než z falešných blogů. K rozlišení mezi těmito dvěma tipy budou pravděpodobně používat signálové značky a řešit interakce uživatele.

116) Přirozený profil odkazu

Stránka s „přirozeným“ profilem odkazů bude hodnocena lépe a bude odolnější na aktualizace.

117) Reciproční odkazy

Stránka Schémata odkazů Google uvádí seznam „Nadměrná výměna odkazů“ jako schéma propojení, kterému je dobré se vyhnout.

118) Uživatelsky generované odkazy na obsah(UGC)

Google dokáže identifikovat odkazy generované z UGC a skutečného vlastníka stránek. Například vědí, že odkaz z oficiálního blogu WordPress.com na adrese en.blog.wordpress.com je velmi odlišný od odkazu od besttoasterreviews.wordpress.com.

119) Odkazy z 301

Odkazy z 301 přesměrování mohou ztratit trochu šťávy ve srovnání s přímým odkazem. Nicméně, Matt Cutts říká, že 301 je podobný přímému spojení.

120) Mikroformáty Schema.org

Stránky, které podporují mikroformáty, se mohou umístit nad stránky bez této podpory. To může být přímou podporu nebo skutečností, že stránky s mikroformáty mají vyšší SERP CTR.

121) Zápis v DMOZ

Mnozí věří, že Google dává stránkám zapsaným v  DMOZ trochu více důvěry.

122) TrustRank odkazujícího webu

Důvěryhodnost stránky, která odkazuje na vás, určuje, kolik „TrustRank“ dostane vaše stránka.

123) Počet odchozích odkazů na stránce(OBL)

PageRank je konečný. Odkaz na stránku se stovkami OBL dostává menší PR než stránka s několika OBL.

124) Odkazy na profil fóra

Vzhledem k průmyslové úrovni spamu, Google může výrazně znehodnotit odkazy z profilů fóra.

125) Počet slov pro propojení obsahu

Odkaz z příspěvku o 1000. slovech je cennější než odkaz uvnitř fragmentu složený z 25ti slov.

126) Kvalita propojeného obsahu

Odkazy ze špatně napsaného nedostane takové hodnocení jako odkazy z dobře napsaného článku s multimediálním obsahem.

127) Lokální odkazy

Matt Cutts potvrdil, že odkazy na webu jsou „komprimované“ a počítány jako jediný odkaz.

interakce s uživateli

128) Organický Míra prokliku na klíčové slovo

Stránky, které získaly více kliknutí v CTR, mohou získat podporu SERP pro toto konkrétní klíčové slovo.

129) Organický CTR pro všechna klíčová slova

CTR pro všechny klíčová slova mohou být hodnocena na základě interakcí s uživatelem.

130) Míra odchodů

Ne všichni v SEO souhlasí, že záleží na míře opuštění, ale mohl by to být způsob, jak Google využívá své uživatele jako testery kvality(stránky, které lidé rychle opustí, pravděpodobně nejsou moc dobré).

131) Přímá návštěvnost

Je potvrzeno, že společnost Google používá data z prohlížeče Google Chrome, aby zjistila, zda uživatelé navštěvují stránky (a jak často). Stránky s velkým množstvím přímé návštěvnosti mají pravděpodobně vyšší kvalitu než weby s velmi malou přímou návštěvností.

132) Opakovaná návštěvnost

Google by také mohl přihlížet k tomu, zda se uživatelé po návštěvě vrátí na stránku nebo na web. Stránky s opakovanými přístupy návštěvníků mohou získat lepší hodnocení.

133) Blokované stránky

Společnost Google tuto funkci v prohlížeči Chrome zrušila. Panda však tuto funkci využila jako signál kvality.

134) Záložky Chrome

Víme, že společnost Google shromažďuje údaje o používání prohlížeče Chrome. Stránky, které se v prohlížeči Chrome dostanou do záložky, mohou získat podporu.

135) Údaje o panelu nástrojů Google

Danny Goodwin uvádí, že Google používá data panelu nástrojů jako signál pro hodnocení. Kromě rychlosti načítání stránek a malwaru však není známo, jaké údaje shromažďují z panelu nástrojů.

136) Počet komentářů

Stránky s mnoha komentáři mohou být signálem interakce uživatele a její kvality.

137) Doba setrvání

Společnost Google věnuje velkou pozornost „času pobytu“: jak dlouho lidé tráví na vaší stránce při příchodu z vyhledávání Google. Toto je také někdy označováno jako „dlouhé kliknutí / krátké kliknutí“. Pokud lidé na vašem webu stráví spoustu času, může být použit jako signál kvality.

zvláštní pravidla algoritmu

138) Požadavky na čerstvost dotazu

Společnost Google dává novým stránkám podporu pro určité vyhledávání.

139) Požadavky na rozmanitost

Google může přidávat různorodost do SERPu z nejednoznačných klíčových slov, například „Ted“, „WWF“ nebo „ruby“.

140) Historie procházení uživatelů

Stránky, které často navštěvujete při přihlášení do Googlu, mají pro vaše vyhledávání větší význam.

141) Historie vyhledávání uživatelů

Vyhledávací řetězce ovlivňují pozdější vyhledávání. Pokud například vyhledáte „recenze“ a pak vyhledáte „toustovače“, je dost pravděpodobné, že vám Google zobrazí recenze na toustovače.

142) Geografické cílení

Google upřednostňuje weby s lokální IP adresou serveru a navíc s TLD specifickou pro danou zemi.

143) Bezpečné vyhledávání

Výsledky vyhledávání se „zakletými“ slovy nebo obsahem pro dospělé se nezobrazí u osob, které mají zapnuté Bezpečné vyhledávání.

144) Google+ kruhy

Google zobrazuje výše výsledky pro autory a weby, které jste si přidali do kruhů Google Plus.

145) DMCA stížnosti

Google „podhodnotí“ stránky se stížnostmi na DMCA.

146) Rozmanitost domén

Takzvaná Bigfoot aktualizace pravděpodobně přidala více domén každé SERP stránce.

147) Transakční vyhledávání

Google někdy zobrazuje odlišné výsledky pro klíčová slova související s nakupováním, například vyhledávání letů.

148) Místní vyhledávání

Google často umístí výsledky Google+ nad „normální“ organické SERP.

150) Preference velkých značek

Po Vince aktualizaci společnost Google začala poskytovat velkým značkám podporu pro určité vyhledávání s krátkými dotazy.

151) Nákupní výsledky

Google občas zobrazí výsledky Google nákupů v organických SERP.

152) Výsledky obrázku

Společnost Google spojuje naše organické výsledky hledání vyhledávaných obrázků, pro ty, která se běžně používají ve vyhledávání obrázků Google.

153) "Velikonoční vejce" ve výsledcích hledání

Google má zhruba tucet Easter Egg výsledků. Například při hledání „Atari Breakout“ ve vyhledávání obrázků Google se výsledky vyhledávání změní na hratelnou hru (!).

154) Jednostránkové výsledky obchodních značek

Klíčová slova založená na názvu domény nebo obchodní značce přinášejí hned několik výsledků ze stejného webu.

sociální signály

155) Počet Tweetů

Stejně jako odkazy, tak tweetnutí stránky mohou mít vliv na její pozici v Google.

156) Autorita uživatelů účtů na Twitteru

Je pravděpodobné, že Tweety, které pocházejí ze starších Twitter profilů s tunami následovníků (jako Justin Bieber), mají mnohem větší efekt než tweety z nových účtů s nízkými vlivy.

157) Počet "lajků" na Facebooku

Ačkoli Google nemůže vidět většinu Facebook účtů, je pravděpodobné se domnívat, že počet „lajků“ na Facebooku, které daná stránka obdrží, bude bráno jako slabý signál.

158) Facebookové sdílení

Protože si je sdílený podobné se zpětnými linky, může mít silnější vliv než facebookové „lajky“.

159) Autorita uživatelských účtů Facebooku

Stejně jako u Twitteru, facebookové sdílení a „lajky“ pocházející z oblíbených Facebooku stránek, mohou mít větší váhu.

160) Pinterestové Piny

Pinterest jsou šíleně populární sociální média s množstvím veřejných údajů. Google pravděpodobně považuje Pinterest Pins za sociální signály.

161) Hlasy sdílení sociálních sítí

Je možné, že společnost Google používá sdílení na webech jako Reddit, Stumbleupon a Digg jako jiný typ sociálního signálu.

162) Počet Google+1’s

Přestože Matt Cutts zaznamenal, že Google+ nemá „přímý vliv“ na hodnocení, je těžké uvěřit, že ignorují vlastní sociální síť.

163) Autorita uživatelských účtů Google+

Je logické, že Google bude vážit +1 pocházející z autoritativních účtů více než z účtů bez mnoha následovníků.

164) Známé autorství

V únoru 2013 generální ředitel společnosti Google Eric Schmidt proslul:

Within search results, information tied to verified online profiles will be ranked higher than content without such verification, which will result in most users naturally clicking on the top (verified) results.

Přestože autorský program Google+ byl vypnut, je pravděpodobné, že společnost Google používá určitou formu autorství k určení vlivných producentů obsahu na internetu (a zvyšuje jejich hodnocení).

165) Relevance sociálního signálu

Společnost Google pravděpodobně používá informace o relevanci z účtu sdílejícího obsah a text, který obklopuje odkaz.

166) Sociální signály na úrovni webu

Společenské signály na celém webu mohou zvýšit celkovou autoritu webu, což zvýší viditelnost vyhledávání pro všechny jeho stránky.

signály velkých značek

167) Název společnosti v názvu odkazu

Název společnosti v odkazu je jednoduchý – ale silný – signál značky.

168) "Značkové" hledání

Je to jednoduché: lidé vyhledávají značky. Pokud lidé vyhledávají váš web v Googlu (např. „Kancl twitter“, Kancl + „faktory hodnocení“), Google to pravděpodobně bere v úvahu při určování značky.

169) Stránka má facebookovou stránku a "lajky"

Značky mají tendenci mít stránky na Facebooku se spoustou „lajků“.

170) Stránka má Twitter profil s následovateli

Profily Twitter s mnoha následovníky signalizují popularitu značky.

171) Oficiální Linkedin stránka společnosti

Většina velkých firem má stránky společnosti na webu Linkedin.

172) Employees Listed at Linkedin

Zaměstnanci uvedení na webu Linkedin: Rand Fishkin se domnívá, že profily společnosti Linkedin, které říkají, že pracují pro vaši společnost, jsou signální značkou.

173) Legitimacy of Social Media Accounts

Legitimita účtů sociálních médií: Sociálně-mediální účet s 10 000 následovníky a 2 příspěvky je pravděpodobně interpretován odlišně než jiný silný účet s 10 000 následovníky a spoustou interakcí.

174) Zmínky o značkách ve zprávách/novinkách

Opravdu velké značky jsou stále vedeny na stránkách Google News. Ve skutečnosti, některé značky dokonce mají na první stránce svůj vlastní informační kanál Google News:

175) Pojem: Co-citations

Zmínění nějaký velké značky aniž by byl uvedený odkaz. Google se pravděpodobně dívá na značku bez hypertextových odkazů jako na signál značky.

176) Počet RSS odběratelů

Vzhledem k tomu, že společnost Google vlastní oblíbenou službu RSS Feedburner, dává smysl, že by se dívá na RSS údaje odběratele jako na signál popularity / značky.

177) "Cihly a malta" v záznamech na Google+

Skutečné firmy mají kanceláře. Je možné, že společnost Google zachycuje údaje o poloze, aby zjistila, zda je web i značkou.

178) Společnost s webovou stránkou je plátcem daně

Moz uvádí, že společnost Google se může zabývat tím, zda je web spojen s podnikem, který platí daně.

spam faktor na stránce

179) Panda penalizace

Stránky s obsahem nízké kvality (zvláště obsahové farmy) jsou méně zviditelněny při hledání poté, co se dostali penalizaci od Pandy.

180) Odkazy na špatné sousedy

Spojení se „špatnými sousedy“ – jako jsou lékárny nebo stránky s půjčkami – může poškodit viditelnost vašeho vyhledávání.

181) Přesměrování

Záludná přesměrování je velký ne-ne. Pokud jste chyceni, můžete dostat namísto nejen penalizace i de-indexovaní.

182) Vyskakovací okna nebo rozptylující reklamy

Dokument o pokynech společnosti Google uvádí, že vyskakovací okna a rušivé reklamy jsou známkou stránky s nízkou kvalitou.

183) Překročení optimalizace stránek

Zahrnuje faktory na stránce, jako je „vycpávání“ klíčovými slovy, „vycpávání“ nadpisů záhlaví, nadměrná dekorace klíčových slov.

184) Přesahy optimalizace stránky

Mnoho lidí hlásí, že – na rozdíl od Panda – Penguin cílí na jednotlivé stránky (a dokonce i jen na určitá klíčová slova).

185) Reklamy nad "hranou webu"

Algoritmus rozložení stránek“ penalizuje stránky s množstvím reklam (a nedostatkem obsahu) nad webem.

186) Skrytí partnerských odkazů

Jít příliš daleko, když se snažíte skrýt partnerské odkazy (zejména s maskováním), může přinést penalizaci.

187) Partnerské stránky

Není žádným tajemstvím, že společnost Google není největším fanouškem různých poboček. A mnozí si myslí, že stránky, které zpeněží partnerské odkazy, jsou podrobeny další kontrole.

188) Auto-generovaný obsah

Google není velkým fanoušekem autogenerovaného obsahu. Pokud mají podezření, že vaše stránky vytvářeji obsah generovaný počítačem, mohlo by to vést k penalizaci nebo k deindexaci.

189) Přehnané PageRank "sochaření":

Jít příliš daleko za hranu PageRank „sochaření“ – bez sledování všech odchozích odkazů nebo většiny interních odkazů – může být znamením hraní si s jejím systémem, což by vás mohlo poškodit.

190) IP adresa označená jako spam

Pokud je adresa vašeho serveru označena jako spamovací, může to poškodit všechny stránky na tomto serveru.

191) Spamování Meta Tag

„Vycpávání“ meta tagů klíčovými slovy. Pokud se Google domnívá, že do svých značek přidáváte klíčová slova nad rámec, může to vést až k penalizaci.

mimostránkový spam

192) Nepřirozený příliv odkazů

Náhlý (a nepřirozený) příliv odkazů je jistým znamením falešných odkazů.

193) Penguin penalizace

Stránky, které zasáhl Google Penguin, jsou ve vyhledávání výrazně méně viditelné.

194) Profil odkazu s vysokým počtem odkazů nízké kvality

Spousta odkazů ze zdrojů běžně používaných seskupením „černého klobouku“ SEO (jako jsou komentáře blogů a profily fóra) může být známkou hraní si se systémem.

195) Relevance propojené domény

Slavná analýza společnosti MicroSiteMasters.com zjistila, že stránky s nepřirozeně vysokým množstvím odkazů z nesouvisejících stránek byly pro Penguina náchylnější.

196) Upozornění na nepřirozené odkazy

Google odeslal tisíce „Google Webmaster Tools notice of detected unnatural links“ zpráv. To obvykle předchází poklesu, i když ne ve 100% případů.

197) Odkazy ze stejné C-třídy IP

Získání nepřirozeného množství odkazů ze stránek na stejném IP serveru může být znamením na odkazy sítě blogů.

198) Otrávení" kotvy textu

Text s ukotveným „jedem“ (zejména klíčová slova lékáren) zobrazený na vašem webu může být známkou spamu nebo napadeného webu. Ať tak či onak, může to poškodit hodnocení vašeho webu.

199) Manuální penalizace

U společnost Google je známo, že uděluje tresty manuálně, stejně jako v dobře známém fiasku Interflora.

200) Prodávání odkazů

Kupčení s odkazy může určitě ovlivnit funkci PageRank a může poškodit vaši viditelnost ve vyhledávání.

201) Google pískoviště (Sandbox)

Některé weby, které mají náhlý příliv odkazů, se někdy vkládají do Google Sandbox, což dočasně omezuje viditelnost vyhledávání.

202) Google Dance

Google Dance může dočasně zatřást s hodnocením. Podle patentu Google to může být způsob, jak určit, zda se web pokouší o hraní si s algoritmy.

203) Nástroj Disavow

Použití nástroje Disavow Tool může odstranit ruční nebo algoritmickou penalizaci stránce, které byly oběťmi negativního SEO.

204) Žádost o přehodnocení

Úspěšná žádost o přehodnocení může zrušit trest.

205) Schémata dočasného propojení

Společnost Google (zjevně) zachytila lidi, kteří vytvářejí – a rychle odstraňují – spamové odkazy. Také známé jako dočasný systém odkazů.

Zdroj: https://backlinko.com/google-ranking-factors

Potřebujete poradit?

Nejste si i přesto jisti a potřebujete poradit? Neváhejte s kontaktováním.
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany soukromí a Podmínky služby společnosti Google.

Líbil se Vám tento článek?

Sdílet na Facebook
Sdílet na Twitter
Sdílet na Linkedin
Sdílet na Pinterest